UKOL Midland Champs and RHT

Sherwood Forest

30th January 2022

Fastest Splits by Course

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 1

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 82)     1:24  William Gardner OD            M21E       1:24  William Gardner OD   M21E 
 2 ( 78)     2:13  Joe Woodley AIRE              M21E       3:37  William Gardner OD   M21E 
 3 ( 50)     2:18  William Gardner OD            M21E       5:55  William Gardner OD   M21E 
 4 ( 61)     9:35  William Gardner OD            M21E      15:30  William Gardner OD   M21E 
 5 ( 40)     1:41  William Gardner OD            M21E      17:11  William Gardner OD   M21E 
 6 ( 52)     3:49  Richard Robinson NOC          M21E      21:37  William Gardner OD   M21E 
 7 ( 45)     2:08  William Gardner OD            M21E      23:45  William Gardner OD   M21E 
 8 ( 74)     2:03  Joe Woodley AIRE              M21E      25:52  William Gardner OD   M21E 
 9 ( 38)     2:51  William Gardner OD            M21E      28:43  William Gardner OD   M21E 
10 ( 43)     1:57  Andrew Stemp AIRE             M21E      30:40  William Gardner OD   M21E 
11 ( 32)     1:13  Andrew Stemp AIRE             M21E      31:55  William Gardner OD   M21E 
12 ( 76)     4:36  Nathan Lawson OD              M21E      36:54  William Gardner OD   M21E 
13 ( 64)     1:23  Joe Woodley AIRE              M21E      38:24  William Gardner OD   M21E 
14 ( 89)     1:01  Aidan Smith SYO               M21E      40:32  William Gardner OD   M21E 
15 ( 37)     3:32  William Gardner OD            M21E      44:04  William Gardner OD   M21E 
16 ( 46)     1:43  William Gardner OD            M21E      45:47  William Gardner OD   M21E 
17 ( 93)     4:15  William Gardner OD            M21E      50:02  William Gardner OD   M21E 
18 ( 39)     5:47  Nathan Lawson OD              M21E      56:31  William Gardner OD   M21E 
19 ( 77)     1:30  William Gardner OD            M21E      58:01  William Gardner OD   M21E 
20 ( 81)     1:33  William Gardner OD            M21E      59:34  William Gardner OD   M21E 
21 ( 87)     2:06  Joe Woodley AIRE              M21E      61:46  William Gardner OD   M21E 
22 ( 47)     1:27  Richard Robinson NOC          M21E      63:27  William Gardner OD   M21E 
23 ( 44)     1:25  James Ackland CUOC            M21E      64:55  William Gardner OD   M21E 
24 ( 35)     3:18  Nathan Lawson OD              M21E      68:39  William Gardner OD   M21E 
25 ( 62)     2:12  Richard Robinson NOC          M21E      71:06  William Gardner OD   M21E 
26 ( 68)     0:39  Richard Robinson NOC          M21E      71:50  William Gardner OD   M21E 
27 ( 84)     3:09  Nathan Lawson OD              M21E      75:17  William Gardner OD   M21E 
28 ( 65)     0:39  William Gardner OD            M21E      75:56  William Gardner OD   M21E 
29 ( 55)     1:40  William Gardner OD            M21E      77:36  William Gardner OD   M21E 
30 ( 91)     1:17  William Gardner OD            M21E      78:53  William Gardner OD   M21E 
31 ( 72)     2:20  William Gardner OD            M21E      81:13  William Gardner OD   M21E 
32 ( 63)     2:07  Nathan Lawson OD              M21E      83:57  William Gardner OD   M21E 
33 ( 92)     1:51  William Gardner OD            M21E      85:48  William Gardner OD   M21E 
34 ( 51)     1:13  James Ackland CUOC            M21E      87:14  Nathan Lawson OD     M21E 
35 ( 31)     1:14  Richard Robinson NOC          M21E      88:35  Nathan Lawson OD     M21E 
Finish       0:11  Craig Lucas LOG               M21E      88:49  Nathan Lawson OD     M21E 
            83:20  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 10

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 34)     3:14  Sara Campbell DEE             W55L       3:14  Sara Campbell DEE    W55L 
 2 ( 65)     2:01  Freya Tryner SYO              W16A       5:50  Freya Tryner SYO     W16A 
 3 ( 55)     2:17  Ian Gamlen COBOC              M55S       8:14  Sara Campbell DEE    W55L 
 4 ( 66)     1:44  Freya Tryner SYO              W16A      10:00  Sara Campbell DEE    W55L 
 5 ( 46)     7:28  Steve Whitehead EBOR          M70L      17:59  Sara Campbell DEE    W55L 
 6 ( 48)     1:20  Hannah Mather LOG             W16A      19:28  Sara Campbell DEE    W55L 
 7 ( 81)     5:38  Sara Campbell DEE             W55L      25:06  Sara Campbell DEE    W55L 
 8 ( 83)     2:18  Hannah Mather LOG             W16A      27:35  Sara Campbell DEE    W55L 
 9 ( 44)     2:34  Sara Campbell DEE             W55L      30:09  Sara Campbell DEE    W55L 
10 ( 54)     1:56  Hannah Mather LOG             W16A      32:44  Sara Campbell DEE    W55L 
11 ( 68)     4:41  Sara Campbell DEE             W55L      37:25  Sara Campbell DEE    W55L 
12 ( 92)     4:53  Ciara Keen SYO                W16A      42:35  Sara Campbell DEE    W55L 
13 ( 88)     2:12  Ian Gamlen COBOC              M55S      44:54  Sara Campbell DEE    W55L 
14 ( 31)     0:49  Hannah Mather LOG             W16A      45:47  Sara Campbell DEE    W55L 
Finish       0:12  Hebe Darwin WAOC              W16A      46:05  Sara Campbell DEE    W55L 
            43:17  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 11

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 70)     2:30  Alice Bedwell BOK             W60L       2:30  Alice Bedwell BOK    W60L 
 2 ( 78)     2:33  Alice Bedwell BOK             W60L       5:03  Alice Bedwell BOK    W60L 
 3 ( 84)     2:49  Stephen Bingham MDOC          M60S       8:18  Stephen Bingham MDOC M60S 
 4 ( 55)     2:00  Peter Gorvett SYO             M75L      10:20  Stephen Bingham MDOC M60S 
 5 ( 91)     2:07  Peter Gorvett SYO             M75L      12:33  Stephen Bingham MDOC M60S 
 6 ( 44)     6:13  Peter Gorvett SYO             M75L      19:30  Stephen Bingham MDOC M60S 
 7 ( 87)     3:50  Peter Gorvett SYO             M75L      24:37  Stephen Bingham MDOC M60S 
 8 ( 53)     1:58  Peter Gorvett SYO             M75L      26:58  Peter Gorvett SYO    M75L 
 9 ( 39)     3:36  Peter Gorvett SYO             M75L      30:34  Peter Gorvett SYO    M75L 
10 ( 77)     2:41  Peter Gorvett SYO             M75L      33:15  Peter Gorvett SYO    M75L 
11 ( 63)     3:31  Peter Gorvett SYO             M75L      36:46  Peter Gorvett SYO    M75L 
12 ( 51)     3:32  Peter Gorvett SYO             M75L      40:18  Peter Gorvett SYO    M75L 
13 ( 75)     1:38  Stephen Bingham MDOC          M60S      42:45  Peter Gorvett SYO    M75L 
14 ( 31)     1:01  Peter Gorvett SYO             M75L      43:46  Peter Gorvett SYO    M75L 
Finish       0:15  Paul Hudson NOC               M60S      44:06  Peter Gorvett SYO    M75L 
            40:14  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 12

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 34)     3:44  Jackie Hallett BOK            W65L       3:44  Jackie Hallett BOK   W65L 
 2 ( 84)     3:14  Jackie Hallett BOK            W65L       6:58  Jackie Hallett BOK   W65L 
 3 ( 66)     2:32  Jackie Hallett BOK            W65L       9:30  Jackie Hallett BOK   W65L 
 4 ( 81)     6:12  Jackie Hallett BOK            W65L      15:42  Jackie Hallett BOK   W65L 
 5 ( 47)     3:17  Jackie Hallett BOK            W65L      18:59  Jackie Hallett BOK   W65L 
 6 ( 87)     2:21  Jackie Hallett BOK            W65L      21:20  Jackie Hallett BOK   W65L 
 7 ( 53)     2:27  Jackie Hallett BOK            W65L      23:47  Jackie Hallett BOK   W65L 
 8 ( 54)     3:13  Anne Murgatroyd AIRE          W40S      27:01  Jackie Hallett BOK   W65L 
 9 ( 77)     3:03  Jackie Hallett BOK            W65L      30:04  Jackie Hallett BOK   W65L 
10 ( 63)     4:16  Carol Dredge WCH              W65L      35:39  Jackie Hallett BOK   W65L 
11 ( 75)     3:50  Jackie Hallett BOK            W65L      39:29  Jackie Hallett BOK   W65L 
12 ( 31)     1:09  Jill Smith EBOR               W65L      40:45  Jackie Hallett BOK   W65L 
Finish       0:14  Janet Cronk WAOC              W65L      41:04  Jackie Hallett BOK   W65L 
            39:32  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 13

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 34)     4:40  Barrie Speake EBOR            M80        4:40  Barrie Speake EBOR   M80  
 2 ( 65)     3:13  Helen Parkinson NOC           W55S       8:11  Helen Parkinson NOC  W55S 
 3 ( 55)     3:11  Marian Denham POTOC           W75       11:45  Helen Parkinson NOC  W55S 
 4 ( 77)     4:02  Sheila Carey OD               W75       16:22  Sheila Carey OD      W75  
 5 ( 81)     3:09  Barrie Speake EBOR            M80       20:36  Sheila Carey OD      W75  
 6 ( 91)     3:28  Sheila Carey OD               W75       24:04  Sheila Carey OD      W75  
 7 ( 72)     4:28  Karen White LEI               ShGrn     28:44  Sheila Carey OD      W75  
 8 ( 79)     4:04  Brian Shaw SYO                M80       33:03  Sheila Carey OD      W75  
 9 ( 92)     3:32  Barrie Speake EBOR            M80       37:19  Sheila Carey OD      W75  
10 ( 88)     3:39  Brian Shaw SYO                M80       44:37  Brian Shaw SYO       M80  
11 ( 31)     1:01  Barrie Speake EBOR            M80       45:52  Barrie Speake EBOR   M80  
Finish       0:16  Kevin Gallagher LEI           M70S      46:12  Barrie Speake EBOR   M80  
            38:43  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 14

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 33)     2:20  Matt White LEI                VShGn      2:20  Matt White LEI       VShGn
 2 ( 34)     2:29  Mary Fleming SYO              VShGn      5:00  Matt White LEI       VShGn
 3 ( 72)     2:03  Matt White LEI                VShGn      7:03  Matt White LEI       VShGn
 4 ( 55)     2:48  Mary Fleming SYO              VShGn     10:15  Matt White LEI       VShGn
 5 ( 91)     2:38  Mary Fleming SYO              VShGn     13:02  Matt White LEI       VShGn
 6 ( 81)     3:11  Matt White LEI                VShGn     16:13  Matt White LEI       VShGn
 7 ( 77)     4:01  Mary Fleming SYO              VShGn     20:15  Matt White LEI       VShGn
 8 ( 79)     4:25  Mary Fleming SYO              VShGn     25:25  Mary Fleming SYO     VShGn
 9 ( 75)     4:48  Matt White LEI                VShGn     30:47  Mary Fleming SYO     VShGn
10 ( 31)     1:22  Matt White LEI                VShGn     32:15  Matt White LEI       VShGn
Finish       0:20  Wendy Taylor CLOK             W65S      32:38  Matt White LEI       VShGn
            30:25  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 15

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 33)     4:30  Alison Sloman HOC             W85        4:30  Alison Sloman HOC    W85  
 2 ( 34)     4:53  Alison Sloman HOC             W85        9:23  Alison Sloman HOC    W85  
 3 ( 72)     4:46  Alison Sloman HOC             W85       14:09  Alison Sloman HOC    W85  
 4 ( 66)     1:58  Alison Sloman HOC             W85       16:07  Alison Sloman HOC    W85  
 5 ( 79)    12:23  Alison Sloman HOC             W85       28:30  Alison Sloman HOC    W85  
 6 ( 75)    11:44  Alison Sloman HOC             W85       40:14  Alison Sloman HOC    W85  
 7 ( 88)    26:28  Alison Sloman HOC             W85       66:42  Alison Sloman HOC    W85  
 8 ( 31)     3:35  Alison Sloman HOC             W85       70:17  Alison Sloman HOC    W85  
Finish       0:39  Alison Sloman HOC             W85       70:56  Alison Sloman HOC    W85  
            70:56  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 16

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 70)     2:07  Caspar Reynolds SYO           M14A       2:07  Caspar Reynolds SYO  M14A 
 2 ( 34)     1:34  Daniel Glover LEI             M14A       4:06  William Preston SYO  M14A 
 3 ( 50)     3:45  Robbie Lightfoot SYO          M14A       8:00  Robbie Lightfoot SYO M14A 
 4 ( 46)     1:47  Robbie Lightfoot SYO          M14A       9:47  Robbie Lightfoot SYO M14A 
 5 ( 39)     8:15  Caspar Reynolds SYO           M14A      18:07  Robbie Lightfoot SYO M14A 
 6 ( 47)     3:23  Oscar Peel SYO                M14A      21:55  Oscar Peel SYO       M14A 
 7 ( 53)     2:45  Daniel Glover LEI             M14A      25:05  Oscar Peel SYO       M14A 
 8 ( 81)     1:21  Daniel Glover LEI             M14A      26:32  Oscar Peel SYO       M14A 
 9 ( 77)     2:10  Oscar Peel SYO                M14A      28:42  Oscar Peel SYO       M14A 
10 ( 55)     2:52  Oscar Peel SYO                M14A      31:34  Oscar Peel SYO       M14A 
11 ( 66)     1:40  Caspar Reynolds SYO           M14A      33:18  Oscar Peel SYO       M14A 
12 ( 79)     2:05  Robbie Lightfoot SYO          M14A      35:46  Oscar Peel SYO       M14A 
13 ( 92)     2:47  Oscar Peel SYO                M14A      38:33  Oscar Peel SYO       M14A 
14 ( 75)     1:57  Robbie Lightfoot SYO          M14A      40:43  Oscar Peel SYO       M14A 
15 ( 31)     1:03  Oscar Peel SYO                M14A      41:46  Oscar Peel SYO       M14A 
Finish       0:11  Daniel Glover LEI             M14A      41:59  Oscar Peel SYO       M14A 
            39:42  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 17

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 33)     1:52  Ella Baxter SYO               W14A       1:52  Ella Baxter SYO      W14A 
 2 ( 78)     2:34  Katie Buckley AIRE            W14A       4:49  Ella Baxter SYO      W14A 
 3 ( 84)     2:43  Alice Pieters SYO             W14A       7:51  Ella Baxter SYO      W14A 
 4 ( 77)     5:01  Alice Pieters SYO             W14A      15:49  Charlotte Slade SN   W14A 
 5 ( 39)     2:48  Alice Pieters SYO             W14A      19:02  Ella Baxter SYO      W14A 
 6 ( 54)     0:30  Alice Pieters SYO             W14A      19:39  Ella Baxter SYO      W14A 
 7 ( 81)     1:47  Katie Buckley AIRE            W14A      21:59  Ella Baxter SYO      W14A 
 8 ( 91)     2:35  Katie Buckley AIRE            W14A      24:41  Ella Baxter SYO      W14A 
 9 ( 66)     4:04  Katie Buckley AIRE            W14A      29:10  Ella Baxter SYO      W14A 
10 ( 79)     3:03  Ella Baxter SYO               W14A      32:13  Ella Baxter SYO      W14A 
11 ( 51)     4:48  Charlotte Slade SN            W14A      37:24  Ella Baxter SYO      W14A 
12 ( 31)     1:55  Ella Baxter SYO               W14A      39:19  Ella Baxter SYO      W14A 
Finish       0:12  Ellie Simpson LEI             W14A      39:34  Ella Baxter SYO      W14A 
            33:52  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 18

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 33)     2:32  Freddie Guy SYO               M12A       2:32  Freddie Guy SYO      M12A 
 2 ( 90)     2:47  Eoin Simpson LEI              M12A       5:48  Freddie Guy SYO      M12A 
 3 ( 58)     2:51  Maxwell Groom SYO             M12A       8:45  Maxwell Groom SYO    M12A 
 4 ( 86)     3:19  Maxwell Groom SYO             M12A      12:04  Maxwell Groom SYO    M12A 
 5 ( 73)     2:25  Eoin Simpson LEI              M12A      14:42  Maxwell Groom SYO    M12A 
 6 ( 55)     1:04  Erik Biernacki-Jablonski WAOC M12A      15:50  Maxwell Groom SYO    M12A 
 7 ( 80)     2:58  Maxwell Groom SYO             M12A      18:48  Maxwell Groom SYO    M12A 
 8 ( 92)     1:56  Eoin Simpson LEI              M12A      21:06  Maxwell Groom SYO    M12A 
 9 ( 69)     1:24  Freddie Guy SYO               M12A      22:30  Maxwell Groom SYO    M12A 
10 ( 75)     2:30  Maxwell Groom SYO             M12A      25:00  Maxwell Groom SYO    M12A 
11 ( 49)     0:51  Eoin Simpson LEI              M12A      26:25  Maxwell Groom SYO    M12A 
Finish       0:14  Maxwell Groom SYO             M12A      26:39  Maxwell Groom SYO    M12A 
            24:51  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 19

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 56)     1:00  Betsan Powell WAOC            Yellw      1:00  Betsan Powell WAOC   Yellw
 2 ( 42)     1:32  Kiran Horn BOF                Yellw      2:38  Kiran Horn BOF       Yellw
 3 ( 85)     1:37  Louis Bryant SYO              M10A       4:17  Kiran Horn BOF       Yellw
 4 ( 73)     2:47  Louis Bryant SYO              M10A       7:16  Kiran Horn BOF       Yellw
 5 ( 67)     2:11  Alys Powell WAOC              W10A       9:42  Louis Bryant SYO     M10A 
 6 ( 71)     2:45  Louis Bryant SYO              M10A      12:27  Louis Bryant SYO     M10A 
 7 ( 80)     2:23  Louis Bryant SYO              M10A      14:50  Louis Bryant SYO     M10A 
 8 ( 69)     3:36  Alys Powell WAOC              W10A      19:05  Louis Bryant SYO     M10A 
 9 ( 41)     0:59  Alys Powell WAOC              W10A      20:04  Louis Bryant SYO     M10A 
10 ( 49)     1:58  Alys Powell WAOC              W10A      22:11  Alys Powell WAOC     W10A 
Finish       0:16  Michael May +1 LOG            Yellw     22:30  Alys Powell WAOC     W10A 
            21:04  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 2

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 82)     1:32  Joe Taunton SYO               M35L       1:32  Joe Taunton SYO      M35L 
 2 ( 34)     1:49  Dane Blomquist SN             AMO        3:55  Joe Taunton SYO      M35L 
 3 ( 72)     1:11  Robert Gardner OD             AMO        5:14  Alex Wetherill WAOC  M20E 
 4 ( 40)     9:38  Alex Wetherill WAOC           M20E      14:52  Alex Wetherill WAOC  M20E 
 5 ( 74)     3:20  Alex Wetherill WAOC           M20E      18:12  Alex Wetherill WAOC  M20E 
 6 ( 52)     1:23  Andy Brett BAOC               AMO       19:58  Alex Wetherill WAOC  M20E 
 7 ( 32)     4:08  Kristof Nowicki WRE           M40L      24:13  Alex Wetherill WAOC  M20E 
 8 ( 76)     4:53  Dane Blomquist SN             AMO       30:39  Andy Brett BAOC      AMO  
 9 ( 89)     1:11  Alex Wetherill WAOC           M20E      32:06  Alex Wetherill WAOC  M20E 
10 ( 37)     3:32  Alex Wetherill WAOC           M20E      35:38  Alex Wetherill WAOC  M20E 
11 ( 46)     1:49  Andy Brett BAOC               AMO       37:28  Alex Wetherill WAOC  M20E 
12 ( 44)     6:26  Alex Wetherill WAOC           M20E      43:54  Alex Wetherill WAOC  M20E 
13 ( 47)     1:18  Robert Gardner OD             AMO       45:34  Alex Wetherill WAOC  M20E 
14 ( 87)     1:14  Dane Blomquist SN             AMO       47:08  Alex Wetherill WAOC  M20E 
15 ( 81)     2:03  Dane Blomquist SN             AMO       49:13  Alex Wetherill WAOC  M20E 
16 ( 54)     1:05  Robert Gardner OD             AMO       50:39  Alex Wetherill WAOC  M20E 
17 ( 35)     2:58  Dane Blomquist SN             AMO       54:07  Dane Blomquist SN    AMO  
18 ( 62)     2:14  Robert Gardner OD             AMO       56:35  Dane Blomquist SN    AMO  
19 ( 68)     0:44  Dane Blomquist SN             AMO       57:19  Dane Blomquist SN    AMO  
20 ( 63)     1:26  Dane Blomquist SN             AMO       58:45  Dane Blomquist SN    AMO  
21 ( 88)     2:56  Dane Blomquist SN             AMO       61:41  Dane Blomquist SN    AMO  
22 ( 31)     0:36  Ben Squire NOC                M18E      62:20  Dane Blomquist SN    AMO  
Finish       0:12  Toby Williams LOG             M18E      62:32  Dane Blomquist SN    AMO  
            57:38  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 20

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 56)     1:20  Grace Robinson NOC            White      1:20  Grace Robinson NOC   White
 2 ( 59)     1:32  Grace Robinson NOC            White      2:52  Grace Robinson NOC   White
 3 ( 42)     1:21  Mattie Rothman SYO            White      4:27  Mattie Rothman SYO   White
 4 ( 57)     1:17  Grace Robinson NOC            White      6:01  Mattie Rothman SYO   White
 5 ( 80)     2:17  Mattie Rothman SYO            White      8:18  Mattie Rothman SYO   White
 6 ( 36)     1:24  Grace Robinson NOC            White      9:53  Grace Robinson NOC   White
 7 ( 69)     2:22  Mattie Rothman SYO            White     12:18  Mattie Rothman SYO   White
 8 ( 41)     1:15  Mattie Rothman SYO            White     13:33  Mattie Rothman SYO   White
 9 ( 60)     1:23  Mattie Rothman SYO            White     14:56  Mattie Rothman SYO   White
10 ( 49)     1:04  Mattie Rothman SYO            White     16:00  Mattie Rothman SYO   White
Finish       0:21  Grace Robinson NOC            White     16:22  Mattie Rothman SYO   White
            15:36  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 3

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 70)     1:56  Imogen Pieters SYO            W18E       1:56  Imogen Pieters SYO   W18E 
 2 ( 78)     1:59  Imogen Pieters SYO            W18E       3:55  Imogen Pieters SYO   W18E 
 3 ( 65)     1:55  Frances Moseley SROC          W35L       5:53  Imogen Pieters SYO   W18E 
 4 ( 72)     1:15  Rachael Rothman SYO           W40L       7:22  Imogen Pieters SYO   W18E 
 5 ( 40)    12:01  Imogen Pieters SYO            W18E      19:23  Imogen Pieters SYO   W18E 
 6 ( 52)     5:16  Kirsten Strain OD             W35L      25:08  Imogen Pieters SYO   W18E 
 7 ( 93)     3:03  Kirsten Strain OD             W35L      28:37  Imogen Pieters SYO   W18E 
 8 ( 48)     3:59  Imogen Pieters SYO            W18E      32:36  Imogen Pieters SYO   W18E 
 9 ( 81)     5:03  Laura Brown LOC               W18E      37:41  Imogen Pieters SYO   W18E 
10 ( 54)     1:22  Laura Brown LOC               W18E      42:45  Kirsten Strain OD    W35L 
11 ( 39)     0:30  Imogen Pieters SYO            W18E      43:20  Kirsten Strain OD    W35L 
12 ( 77)     2:10  Kirsten Strain OD             W35L      45:30  Kirsten Strain OD    W35L 
13 ( 63)     2:42  Imogen Pieters SYO            W18E      48:30  Kirsten Strain OD    W35L 
14 ( 75)     2:44  Imogen Pieters SYO            W18E      51:30  Kirsten Strain OD    W35L 
15 ( 31)     0:56  Imogen Pieters SYO            W18E      52:35  Kirsten Strain OD    W35L 
Finish       0:14  Imogen Pieters SYO            W18E      52:52  Kirsten Strain OD    W35L 
            47:05  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 5

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 82)     1:53  Nick Cooper SN                M45L       1:53  Nick Cooper SN       M45L 
 2 ( 78)     2:44  Alistair Landels OD           M50L       4:53  Martin Pigott POTOC  M45L 
 3 ( 50)     2:42  Alistair Landels OD           M50L       7:52  Martin Pigott POTOC  M45L 
 4 ( 44)     7:38  Alistair Landels OD           M50L      15:53  Martin Pigott POTOC  M45L 
 5 ( 40)     5:02  Martin Pigott POTOC           M45L      20:55  Martin Pigott POTOC  M45L 
 6 ( 74)     3:37  Alistair Landels OD           M50L      24:57  Martin Pigott POTOC  M45L 
 7 ( 38)     3:27  Alistair Landels OD           M50L      28:48  Alistair Landels OD  M50L 
 8 ( 32)     1:12  Alistair Landels OD           M50L      30:00  Alistair Landels OD  M50L 
 9 ( 76)     5:24  Andrew Preston SYO            M45L      35:34  Alistair Landels OD  M50L 
10 ( 89)     1:15  Alistair Landels OD           M50L      36:49  Alistair Landels OD  M50L 
11 ( 93)     3:47  Chris McCartney HOC           M50L      40:56  Alistair Landels OD  M50L 
12 ( 52)     2:30  Andrew Preston SYO            M45L      43:35  Alistair Landels OD  M50L 
13 ( 39)     6:28  Alistair Landels OD           M50L      50:03  Alistair Landels OD  M50L 
14 ( 77)     1:51  Chris McCartney HOC           M50L      52:06  Alistair Landels OD  M50L 
15 ( 55)     2:13  Andrew Preston SYO            M45L      54:52  Alistair Landels OD  M50L 
16 ( 66)     1:20  Andrew Preston SYO            M45L      56:14  Alistair Landels OD  M50L 
17 ( 79)     1:43  Alistair Landels OD           M50L      57:57  Alistair Landels OD  M50L 
18 ( 88)     3:48  Marcus Scotney DVO            M45L      61:51  Alistair Landels OD  M50L 
19 ( 31)     0:39  Martin Pigott POTOC           M45L      62:36  Alistair Landels OD  M50L 
Finish       0:12  Tom Matthew SROC              M50L      62:51  Alistair Landels OD  M50L 
            59:25  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 6

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 33)     1:23  Martin Ward SYO               M55L       1:23  Martin Ward SYO      M55L 
 2 ( 84)     3:03  Martin Ward SYO               M55L       4:26  Martin Ward SYO      M55L 
 3 ( 55)     1:30  Martin Ward SYO               M55L       5:56  Martin Ward SYO      M55L 
 4 ( 66)     1:22  Martin Ward SYO               M55L       7:18  Martin Ward SYO      M55L 
 5 ( 46)     5:32  Sam New NWO                   M21S      13:15  Martin Ward SYO      M55L 
 6 ( 48)     1:11  Paul Murgatroyd LOG           M55L      14:28  Martin Ward SYO      M55L 
 7 ( 39)     5:17  Sam New NWO                   M21S      19:57  Sam New NWO          M21S 
 8 ( 40)     6:20  Sam New NWO                   M21S      26:17  Sam New NWO          M21S 
 9 ( 52)     4:47  Sam New NWO                   M21S      31:04  Sam New NWO          M21S 
10 ( 74)     1:35  Charlie Adams SYO             M55L      32:49  Sam New NWO          M21S 
11 ( 45)     2:46  Charlie Adams SYO             M55L      35:54  Sam New NWO          M21S 
12 ( 87)     3:15  Charlie Adams SYO             M55L      41:31  Martin Ward SYO      M55L 
13 ( 83)     1:25  Kezia Jukes BAOC              AWO       42:58  Martin Ward SYO      M55L 
14 ( 77)     3:24  Justin Williams LOG           M55L      46:24  Martin Ward SYO      M55L 
15 ( 63)     2:44  Martin Ward SYO               M55L      49:08  Martin Ward SYO      M55L 
16 ( 92)     2:18  Charlie Adams SYO             M55L      51:26  Martin Ward SYO      M55L 
17 ( 51)     1:29  Rachel Sullivan RAFO          AWO       53:01  Martin Ward SYO      M55L 
18 ( 31)     1:29  Martin Ward SYO               M55L      54:30  Martin Ward SYO      M55L 
Finish       0:12  Stephen Elkington OD          M21S      54:44  Martin Ward SYO      M55L 
            51:02  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 7

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 82)     1:58  Tim Tett SYO                  M60L       1:58  Tim Tett SYO         M60L 
 2 ( 78)     2:53  Tim Tett SYO                  M60L       4:51  Tim Tett SYO         M60L 
 3 ( 55)     2:46  Finlay Anderson BOK           M16A       7:45  Tim Tett SYO         M60L 
 4 ( 81)     3:21  James Bryant SYO              M16A      11:20  Tim Tett SYO         M60L 
 5 ( 87)     2:24  Tim Tett SYO                  M60L      13:44  Tim Tett SYO         M60L 
 6 ( 93)     3:42  Conrad Reuber SYO             M16A      17:48  Tim Tett SYO         M60L 
 7 ( 48)     3:45  Conrad Reuber SYO             M16A      21:37  Tim Tett SYO         M60L 
 8 ( 50)     2:39  Jake O'Donnell DVO            M16A      24:21  Tim Tett SYO         M60L 
 9 ( 77)     6:47  Tim Tett SYO                  M60L      31:08  Tim Tett SYO         M60L 
10 ( 44)     4:03  Tim Tett SYO                  M60L      35:11  Tim Tett SYO         M60L 
11 ( 47)     1:23  Jake O'Donnell DVO            M16A      36:36  Tim Tett SYO         M60L 
12 ( 83)     0:37  Conrad Reuber SYO             M16A      37:17  Tim Tett SYO         M60L 
13 ( 54)     1:37  Tim Tett SYO                  M60L      38:54  Tim Tett SYO         M60L 
14 ( 62)     3:57  Tim Tett SYO                  M60L      42:51  Tim Tett SYO         M60L 
15 ( 79)     2:46  Jonathan Emberton EPOC        M60L      45:37  Tim Tett SYO         M60L 
16 ( 51)     3:20  Conrad Reuber SYO             M16A      49:23  Tim Tett SYO         M60L 
17 ( 31)     1:36  Jonathan Emberton EPOC        M60L      51:00  Tim Tett SYO         M60L 
Finish       0:11  Matthew McCreadie DEE         M16A      51:17  Tim Tett SYO         M60L 
            49:45  represents ideal time

 Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

Course 9

Control     Split  Name                          Class   Elapsed  Name                 Class
 1 ( 70)     2:08  Barry Elkington OD            M65L       2:08  Barry Elkington OD   M65L 
 2 ( 78)     2:10  Barry Elkington OD            M65L       4:18  Barry Elkington OD   M65L 
 3 ( 46)     4:35  Kim Baxter SYO                W45L       9:07  Barry Elkington OD   M65L 
 4 ( 39)     6:29  Kim Baxter SYO                W45L      16:11  Barry Elkington OD   M65L 
 5 ( 44)     2:14  Barry Elkington OD            M65L      18:25  Barry Elkington OD   M65L 
 6 ( 47)     1:38  Tanya Taylor LOG              W50L      20:20  Barry Elkington OD   M65L 
 7 ( 45)     2:11  Kim Baxter SYO                W45L      22:33  Kim Baxter SYO       W45L 
 8 ( 74)     2:51  Kim Baxter SYO                W45L      25:24  Kim Baxter SYO       W45L 
 9 ( 52)     1:41  Kim Baxter SYO                W45L      27:05  Kim Baxter SYO       W45L 
10 ( 81)     5:42  Kim Baxter SYO                W45L      32:47  Kim Baxter SYO       W45L 
11 ( 55)     2:58  Kim Baxter SYO                W45L      35:45  Kim Baxter SYO       W45L 
12 ( 79)     2:56  Kim Baxter SYO                W45L      38:41  Kim Baxter SYO       W45L 
13 ( 51)     3:39  Kim Baxter SYO                W45L      42:20  Kim Baxter SYO       W45L 
14 ( 31)     1:34  Kim Baxter SYO                W45L      43:54  Kim Baxter SYO       W45L 
Finish       0:15  Camilla Darwin WAOC           W50L      44:10  Kim Baxter SYO       W45L 
            43:01  represents ideal time

Top, 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 2, 20, 3, 5, 6, 7, 9

MERCS (c) 2022 Michael Napier